Muudame katused ja fassaadid elavaks!

Kuuldes sõna „plekk-katus“ tekib paljudel esmane emotsioon tsingitud sileplekist katusekattest. Tegelikult paigaldati Eestis juba aastal 1991 esimene värvkattega plekist katus, mis oli eelnevalt tööstuslikult värvitud plekist. See katus on siiani alles ja täidab oma otstarvet ning ei vaja mingit värvimist.  Sellest ajast alates on Eesti plekk-katuse tootjad pakkunud ligi 25 erinevat värvitooni katusekatteid erinevates profiilides, kuid värvivalik on jäänud samaks pikkadeks aastateks. Enim populaarsust on võitnud Eesti katuseostjate hulgas just tumedad toonid – esmalt tumepruun, aga väga levinud ka tumehallid ja tumerohelised toonid, ning klassikaline punane.  Kuigi plekk-katusetootjad pakuvad katusematerjalidest kõige laiemat värvigammat, tuleb siiski tõdeda, et värvivalik on jäänud kõik need aastad samaks ja valik ei ole palju laienenud. Tootjatel on pakkuda läikivamaid ja vähem läikivamaid katted, lausa matte tooteid, seega on majaomanikud kindlasti leidnud omale sobiva. Kuid ka selles vallas on uudiseid. Eesti turule on tulnud ja tulemas veelgi tooteid, mis muudavad ka plekk-katused elavamaks. Kokkuvõtlikult võib sellised tooted liigitada trükitehnoloogia ja tavapärase pinnakattega katmise sümbioosiks ehk nüüdsest dikteerib katusekatte väljanägemist fantaasia. Need on Printech tehnoloogiaga kaetud metallist katusekatted.

Mis on Printech tehnoloogia?
Pinnakate kantakse tsingitud terasele offset-printimise meetodil, mis jääb omakorda tuntud pinnakatete alla (peamiselt kasutatakse polüester pinnakatet) ja annab toodetele ilmastikukindluse ja garantii. Tegemist ei ole pealekleebitava kattega ja just see asjaolu annabki aastakümneid kestva kauni tulemuse. Printech tehnoloogia on kasutusel ka muudes valdkondades, kuid katusekatete jaoks kasutatava tehnoloogia on Eestisse (aga ka Baltikumi ja Skandinaaviasse) toonud ja toomas innovaatilised Lõuna-Korea ettevõtted. Katusekatteid Printech materjalidest profileerivad Eesti ettevõtted. Seega on Printech kattega võimalik tellida kõiki Eestis tuntud teraskatuste profiile nagu kiviprofiil ja erinevaid lainelisi ja trapetsprofiile, aga kasutada ka sileplekina või painutatud toodetena näiteks interjööris. Leedus on väga populaarne korstende katmine paekivimustriga plekiga. Eestis hinnatakse rohkem naturaalseid materjale ja seetõttu on „vooderplasti“ ajastu Eestis ajalugu ja Eesti tootjad keskendunud rohkem metalsete mustrite tutvustamisele.

Ka kuur või kõrvalhoone ei pea olema igav
Eesti tootjad on laoseisu esialgu võtnud 5 erinevat tooni tutvustamaks Printech tooteid, kuid Lõuna-Korea toorainetootja valikus on sadu erinevaid toone. Nende viie tooni hulgas on näiteks kivimustriga katusekatteks ideaalselt sobiv punakaspruun Terracota, seinaplekkideks on valikuks hõbedane, kuid äratuntavalt eksklusiivsem Nedzink, samuti vasekarva Korten või titaantsinki meenutav Rzinc.

Ekslusiivne, kuid taskukohane. Kuidas see on võimalik?
Kui tavapäraselt ollakse selliste ekslusiivsete materjalide korral valmis kallimaks hinnatasemeks, siis ka siin on häid uudiseid – Printech tooted,mida täna Eestis pakutakse, jäävad enamlevinud polüester ja PUR pinnakatete hinnaklassi keskele, olles seega igati taskukohased. Arvestades, et profiilpleki enda hind on kogu katusevahetuse projektist vaid murdosa, ei muutu hind kindlasti määravaks.

Tehnilised andmed
Printech tooteid pakutakse Eestis 0,45mm..0,50mm paksuse plekina. Pinnakatte omadused on analoogsed Eestis suurimat turuosa omava polüesterkattega. Pinnakatte garantii (NB! garantii ei ole eluiga) 10 aastat. Pinnakatte paksus plekil on 35 mikronit (tavapolüestril 25..27 mikronit). Viie eelpooltoodud värvitooni hulgast profileeritakse õiges mõõdus katusetooted valmis umbes nädala jooksul.

Printech toodete müüja, tootja ja paigaldaja Eestis on AS Toode

Printech tehnoloogial kaetud näidisobjektid
Printech tootekataloog ja näidismustrite valik
Näidisgalerii