Hiljuti pöörduti meie poole murega, et pool aastat tagasi paigaldatud katusel kruvid roostetavad. Peale esialgset ehmatust ja uurimistööd selgus tõsiasi, et osad katusekruvid olid hangitud mujalt ja probleem oli just nendega. Milles asi? Nimelt on kruvil ja kruvil hoolimata identsest väljanägemisest vahe. Sarnaselt pleki pinnakatetele ja nende vastupidavusele keskkonna agressiivsusele, on ka kruvidel oma vastupidavus erinevatele keskkonnamõjudele.
Katusekruvide pideva müüjana näeme äärmiselt tihti suhtumist, et kruvid ma ostan poest, kuna seal on need 3 korda odavamad. On jah, aga need ei ole katusekruvid, vaid oluliselt väiksema vastupidavusega sisetingimuste kruvid, mis ei peagi niiskes või happelises keskkonnas töötama. Väljanägemine võib olla samas identne.
Oleme kohanud ka tootjate ja müüjate hulgas sellist kokkuhoiu skeemi, kus kruvi on õige, aga seib on mõeldud sisetingimustele – sellisel juhul annab seib väga kiirelt järele, käivitades korrosiooniprotsessi kogu kruviava ümbruses.
Lisaks tuleb kruvide keeramisel pöörata tähelepanu, et tööriist oleks siduriga. Liigse jõu rakendamisel keeratakse kummitihend metallseibi alt välja ja tihend jääb UV kiirguse kätte.
Mis kasu on 40 aastat kestvast katuseplekist, kui see kinnitada 4 aastat kestva kruviga?
Külma pead otsustamisel!
AS Toode